Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2017/2018 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Uczniowie w roli Radnych Gminy Lubicz
Dodany: 06.06.2017 17:03

1 czerwca reprezentacje uczniów Szkoły Podstawowej w Złotorii i Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym , na zaproszenie władz Gminy Lubicz brały udział w niecodziennej lekcji wychowania obywatelskiego „Uczniowie w roli Radnych Gminy Lubicz”.

W tym dniu jako wiceprzewodniczący wystąpili uczniowie Karolina Nadachewicz i Kornel Ambroziewicz. Przedstawiciele szkół ze Złotorii i Młyńca Pierwszego zastanawiali się na co przeznaczyć pieniądze dla swoich szkół. Młodzi radni składali wnioski i argumentowali. Ostatecznie podjęli dwie uchwały w sprawie zakupu zegarów szachowych dla szkoły w Złotorii i elementów rowerowego toru przeszkód (BRD) dla szkoły w Młyńcu Pierwszym. - To nie była żadna symulacja. Przed chwilą sami zdecydowaliście o wydaniu publicznych pieniędzy – mówiła przewodnicząca rady Hanna Anzel, która w trakcie obrad objaśniała także uczniom poszczególne punkty sesji.

Wykonanie uchwały jak zwykle powierzono wójtowi Markowi Olszewskiemu. Wójt wyjaśnił też młodym gościom czym jest gmina i jakie są jej symbole. Gościem specjalnym obrad była kurator Maria Mazurkiewicz, która gratulowała władzom gminy pomysłu na taką lekcję wychowania obywatelskiego.

Link do galerii:http://spzlotoria.eu/galeria/2016-2017/uczniowie-w-roli-radnych-gminy-lubicz/

Powrót