Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2017/2018 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Wycieczka do Szafarni - klasa VA
Dodany: 15.11.2017 13:11

18 października uczniowie klasy Va udali się na wycieczkę do Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni oraz do Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.

W Szafarni klasa Va wzięła udział w interesującej lekcji muzyki na temat dzieciństwa Chopina i jego wakacji w Szafarni. Wykład przeplatany był koncertem składającym się z utworów, które Chopin skomponował w czasie swego pobytu w Szafarni oraz wspólnym odśpiewaniem pieśni ,,Życzenie”. Pobyt w Szafarni zakończył się małym poczęstunkiem oraz spacerem po pięknym parku okalającym dworek. W drugiej części wycieczki klasa Va udała się do Zamku w Golubiu-Dobrzyniu gdzie poznała jego historię oraz zwiedziła poszczególne sale wystawowe, między innymi Izbę Tortur.

Wycieczka została zorganizowana przez Fundację Ośrodek Inicjatyw Społecznych ANRO, która dzięki środkom otrzymanym z Fundacji PZU realizuje projekt kulturalny pod nazwą „Klasyczne wariacje muzyczne” skierowany do uczniów z Gminy Lubicz.

http://www.spzlotoria.eu/galeria/2017-2018/wycieczka-do-szafarni-klasa-va/

Powrót