Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2017/2018 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka od Rady Rodziców
Dodany: 22.11.2017 14:20

Jest taki dzień …20 listopada – to Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Rada Rodziców pragnie przypomnieć, że  każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

Jak mawiał J. Korczak „Nie ma dzieci – są ludzie”.

Polska na arenie międzynarodowej uznawana jest za ojczyznę praw dziecka. Mamy prawo być dumni i przypominać całemu światu, że powstanie Konwencji Praw Dziecka było możliwe, przede wszystkim dzięki wysiłkom Polaków. To Polska w 1978 r. była inicjatorem uchwalenia konwencji i autorem jej pierwotnego projektu.

Kochane dzieci!!!

W tym dniu nie chodzi o zabawę i prezenty, ale o chwilę refleksji. Prawo gwarantuje Wam między innymi bezpieczeństwo, nietykalność cielesną, opiekę lekarza czy bezpłatną edukację. Możecie wypoczywać, pytać i wypowiadać się. Pamiętajcie jednak, że takie same prawa mają Wasze koleżanki, Wasi koledzy i także dorośli – mama, tata oraz nauczyciel. Szacunek do ich praw jest najwyższą wartością.

Powrót