Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2017/2018 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Wycieczka do Ośrodka Ekologicznego w Rudzie
Dodany: 12.12.2017 19:37

4 grudnia 2017 roku klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych w Ośrodku Ekologicznym w Rudzie koło Górzna.

Temat warsztatów: „Wyprawy leśnych detektywów – tropienie zwierząt” bardzo uczniów zaciekawił, ponieważ chętnie brali udział w rozwiązywaniu zadań i zagadek. Uczyli się współpracy w grupach, ćwiczyli swój refleks a także testowali swoją spostrzegawczość. Dzieci, wykonywały również album z tropami i sylwetkami zwierząt metodą frotażu, którym mogły pochwalić się rodzicom w domu. Część zajęć odbywała się w terenie, gdzie uczniowie mieli za zadanie odnaleźć prawdziwe tropy zwierząt i je zidentyfikować. Zaangażowanie i piękna współpraca świadczyły o tym, że dzieci potrafiły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, przy okazji świetnie się przy tym bawiąc. Wycieczkę zakończyliśmy pyszną niespodzianką w postaci kiełbaski z grilla.

Wychowawcy
Karolina Kotowicz
Jakub Grochowski

http://www.spzlotoria.eu/galeria/2017-2018/wycieczka-do-osrodka-ekologicznego-w-rudzie/

Powrót