Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2018/2019 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Godzina Kodowania
Dodany: 13.12.2017 22:05

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii. 

.  Adresowana jest do wszystkich uczniów i nauczycieli niezależnie od wieku czy stopnia zaawansowania cyfryzacji. Akcja ta cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie.

W tym roku do inicjatywy Godzina Kodowania przystąpiła klasa 3B. Klasa i Szkoła w Złotorii dołączyły do milionów studentów i nauczycieli ze 180 krajów na całym świecie. (https://code.org.) 

            Łamigłówki udostępnione w ramach ww akcji w bardzo interesujący i wciągający sposób  wprowadziły nas do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę służyły do dalszego zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

 

https://hourofcode.com/pl/map

http://www.spzlotoria.eu/galeria/2017-2018/godzina-kodowania/

Powrót