Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2018/2019 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Galeria laureatów tegorocznych konkursów wojewódzkich i międzynarodowych SP w Złotorii
Dodany: 25.06.2018 15:05

Julia Guzowska

 uczennica klasy 4c zdobyła główną nagrodę w międzynarodowym konkursie plastycznym w kategorii wiekowej 8-11 lat

Jonatan Kornowicz

uczeń klasy VII a, uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historii.

Organizatorem Międzynarodowego Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży: WIELCY ZNANI I NIEZNANI był Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku. 

         12 czerwca 2018 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu, na które została zaproszona laureatka Julia Guzowska wraz z opiekunem artystycznym – p. Darią Czermińską - Falk i rodzicami laureatki. Honorowy patronat nad imprezą przejął: Prezydent Miasta Rybnika, Śląski Kurator Oświaty i Polski Komitet Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA

Pomysłodawczyni konkursu poinformowała zebranych,że w tym roku młodych artystów z 28 krajów zainspirowała twórczośc angielskigo malarza WILLIAMA TURNERA. Zatem w tym samym czasie, ale w różnych miejscach na świecie powstały obrazy pod tytułem: „WILLIAM TURNER. SŁOŃCE WE MGLE” Praca Julii została namalowana w SP w Złotorii. Zgodnie z ideą organizatora konkursu, uczestnicy nie tylko poznali twórczość W. Turnera, ale także dzielili się wiedzą na jego temat, przekazując ją przez swoje obrazy. Na konkurs nadesłano 3040 prac z: Polski, Turcji, Węgier, Chin, Rosji, Białorusi, Indii, Kazachstanu, Indonezji, Bułgarii, Singapuru, USA, Ukrainy, Litwy, Korei, Słowacji, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Słowenii, Czech, Łotwy, Sri Lanki, Armenii, Chorwacji, Tajlandii, Azerbejdżanu i Uzbekistanu. Jednak nie wszystkim uczestnikom udało się przejść do finału. Jury wysoko oceniło pracę Julki ze względu na walory artystyczne, wrażliwość plastyczną oraz oryginalne ujęcie tematu.

            Wystawę pokonkursową na której prezentowana jest oryginalna praca Julki, można będzie oglądać w Teatrze Ziemi Rybnickiej do 20 sierpnia br.

Julia jest  uczennicą, która rozwija swoją pasję plastyczną. Tworzyła prace plastyczne w różnych technikch. Także w SP w Złotorii odbył się wernisaż wystawy prac dziewczynki. Dzieła plastyczne młodej artystki stanowią ciekawą ekspozycję w naszej szkole.

 

            Jonatan w tym roku szkolnym brał udział w VI Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs zorganizowany został przez Zespołu Szkół nr 7 w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty i Oddziałowym Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Konkurs miał charakter trójetapowy. Uczeń w kolejnych etapach konkursu osiągał bardzo wysokie wyniki. Decyzją Wojewódzkiej Komisji Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego z historiii . Oznacza to, że znalazł się w gronie najlepszych historyków w województwie kujawsko – pomorskim, a nabywając tytuł laureata będzie miał pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadadpodstawowej.

            Nie jest to jednak pierwsze osiągnięcie Jonatana. W zeszłym roku tytuł laureata uzyskał w V Wojewódzkim Konkursie Historycznym dla uczniów szkół podstawowych. Ponadto 15 miejsce w kraju w KONKURSiE HISTORYCZNYM „MULTITEST”.

Osiągnięcia ucznia są wynikiem jego pracy i pasji historycznej. Od czwartej klasy uczestniczył w kole historycznym oraz dodatkowych zajęciach przygotowujacych do konkursów historycznych, prowadzonych przez nauczyciela historii i plastyki p. Darię Czermińską-Falk

galeria-laureatow-tegorocznych-konkursow

 

 

 

Powrót