Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2018/2019 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 Samorząd Uczniowski Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Szachowe mistrzostwa szkoły 2018/19
Dodany: 16.12.2018 18:42

PATRYK RZESZOTEK obronił tytuł MISTRZA SZKOŁY w SZACHACH !

12 grudnia  2018r. odbył się w Szkole Podstawowej w Złotorii turniej szachowy o tytuł INDYWIDUALNEGO MISTRZA SZKOŁY w r. szk. 2018/2019.  Wzięło w nim udział 50 zawodników z klas I – VIII. Dla wielu uczestników był to pierwszy w życiu rozgrywany turniej szachowy.

 

Gościem honorowym był Wójt Gminy Lubicz Pan Marek Nicewicz, który rozegrał partię towarzyską z sędzią zawodów Panem Andrzejem Michalskim. Następnie symbolicznie wykonał pierwszy ruch na szachownicy pierwszej rundy oraz  życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i przyjemności z gry.

Sędzia krajowy  Pan Andrzej Michalski zapoznał graczy z zasadami gry turnieju.

Mistrzem szkoły został    Patryk Rzeszotek  z  klasy VII a, który obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.   Drugie miejsca zajęła Lena Dziembowska    z kl. VI a, trzecie miejsce Michał Przybyszewski z kl. VIIb.

W wyniku turnieju szkolnego 9  zawodników   zakwalifikowało się do Indywidualnych Mistrzostw Torunia.

Wszystkim zawodnikom gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów.

Z szachowym pozdrowieniem – opiekunka  koła szachowego  Wiesława Geras

 

 

Powrót