Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Biuletyn Informacji Publicznej Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Logopeda Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2022/2023 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Procedury COVID-19 Programy dydaktyczne Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 RODO Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Złotoryjka Kontakt
Pamięci Mariusza Jarlaka
Dodany: 18.11.2021 22:10

11 listopada 2020r. odszedł nasz Kolega i Przyjaciel, nieodżałowany nauczyciel i trener, wychowawca wielu pokoleń dzieci i młodzieży Mariusz Jarlak.

Od 1988r. związany zawodowo ze Szkołą Podstawową w Złotorii.

Sport to pasja, którą  Mariusz Jarlak realizował, prowadząc nie tylko niezapomniane lekcje wychowania fizycznego, ale także  szkolne koło sportowe oraz treningi piłki nożnej i unihokeja. Dziesiątki pucharów zdobytych przez jego zawodników zdobi naszą szkołę. Medale, dyplomy, ale przede wszystkim wspomnienia i cenne nauki - to dziedzictwo, które po sobie zostawił.  

Mariusz Jarlak  miał niezwykły dar nawiązywania serdecznych, pełnych zaufania relacji z uczniami. To oni wybierali Go wielokrotnie na opiekuna Samorządu Uczniowskiego, a także ufundowali puchar „Superwychowawca”. On sam rzadko spędzał przerwy międzylekcyjne w pokoju nauczycielskim. Wolał być blisko wychowanków. Najczęściej w pobliżu sali gimnastycznej, na swojej ulubionej ławeczce przyjaźnie rozmawiał z uczniami.

Był ceniony i podziwiany przez Rodziców, dla których zawsze miał czas na spotkania i rozmowy. Wszystkich traktował poważnie i z szacunkiem.

Mariusz Jarlak świetnie grał w tenisa stołowego. W świetlicy szkolnej chętnie grał z uczniami w szachy. Nas nauczycieli nauczył prawidłowo chodzić z kijkami po lesie, zawsze znalazł czas na przejażdżki rowerowe i kręgle.

Mimo wielu obowiązków dbał o własny rozwój, doskonalił swój warsztat pracy. Uzyskał tytuł nauczyciela dyplomowanego. Chętnie dzielił się  swoją wiedzą i umiejętnościami, opiekując się niezliczoną rzeszą studentów odbywających praktyki.

Zaangażowanie Pana Mariusza Jarlaka w życie szkoły znacznie wybiegało poza zwykłe obowiązki. Za osiągnięcia i wysiłek włożony w kształcenie uczniów wielokrotnie nagradzany był Nagrodą Dyrektora Szkoły oraz Nagrodą Wójta Gminy Lubicz.

Może nie ma ludzi niezastąpionych, ale na pewno są niezastąpieni nauczyciele. Takim nauczycielem na pewno był Mariusz Jarlak, który na trwałe przeszedł do historii naszej szkoły.

W rocznicę  śmierci - ku Jego czci - odsłonięta została tablica pamiątkowa.

                       Społeczność Szkoły Podstawowej w Złotorii

Powrót