Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Dokumenty Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Logopeda Plan lekcji Podręczniki i materiały edukacyjne na rok szkolny 2019/2020 Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Programy dydaktyczne Przetargi Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 RODO Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Zajęcia pozalekcyjne Złotoryjka Kontakt
Piątek - 20 grudnia 2019 r. - zmiana organizacji dnia
Dodany: 17.12.2019 13:16

Piątek - 20 grudnia 2019 r. jest w naszej szkole tradycyjnie dniem, w którym dzielimy się opłatkiem, śpiewamy kolędy i bierzemy udział w Jasełkach.

 

Tego dnia wszyscy uczniowie w odświętnych strojach, przychodzą do szkoły według planu.  Klasy drugie przychodzą na godz. 8.00. Pierwsze dwie lekcje odbywają się bez zmian.

 

Na trzeciej lekcji obywają się Klasowe Wigilie, a na 4 lekcji Jasełka Szkolne.

 

Po Jasełkach, ok. 11.30, uczniowie wracają do domu.


Po Jasełkach, autobus szkolny odwozi dzieci najpierw w kierunku - Grabowiec, Silno, a następnie w kierunku Kopanino, Nowa Wieś.

Będzie jeszcze odwóz dzieci zapisanych do świetlicy o godz. 15.20.

Dzień pluszowego misia.
Dodany: 11.12.2019 18:29

Pluszowy miś jest ukochaną przez wszystkie dzieci zabawką -przytulanką. Towarzyszy im w chwilach radości i smutku. To prawdziwy przyjaciel. Nie można było zatem o nim zapomnieć w dniu jego urodzin 25 listopada.

Ten wesoły dzień obchodzono w bibliotece organizując zajęcia biblioteczno-logopedyczne. Gośćmi byli uczniowie klas 0 a i 0 b. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego misia, opowiadały o misiach znanych z książek i ekranu. Wszyscy uczestnicy spotkania przynieśli swoje pluszaki, by zaprezentować je przed wszystkimi koleżankami i kolegami z klasy. Panie bibliotekarki zabrały dzieci i ich misie w podróż po całym świecie opowiadając o krajach, z których pochodzą znane misie oraz czytając fragmenty książki Agnieszki Suchowierskiej „Mat i świat”. Dzieci mogły odnaleźć te kraje na globusie.

Pani logopeda przygotowała dla dzieci ciekawe zadania logopedyczne, oczywiście związane z misiami. Były to m.in.: misiowa gimnastyka buzi i języka przed lustrem, ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek i kolorowych pomponów- dekorowanie sukienki Pani Misiowej, wyścigi w dmuchaniu na papierowe misie oraz różnicowanie wyrazów z głoskami „s” i „sz” do odpowiednich misek misiów.

Na koniec wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek. Dzień Pluszowego Misia minął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Organizatorzy

Bibliotekarz szkolny- Dorota Wyszogrodzka-Trybel

Logopeda szkolny- Magda Jaworska

Moja gmina.
Dodany: 11.12.2019 18:23

4 grudnia 2019 roku w Lubiczu Dolnym odbył się przegląd pt. „Moja gmina- moja mała ojczyzna”. Patronat nad nim objął wójt Marek Nicewicz. W przeglądzie wzięły udział reprezentacje uczniów wszystkich szkół naszej gminy. Celem było wzbogacenie wiedzy o gminie Lubicz. Uczestnicy  mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności plastyczne tworząc prace polegające na uzupełnieniu zdjęcia przedstawiającego zakątek gminy. Każda reprezentacja otrzymała specjalną statuetkę dla szkoły, a każdy uczeń nagrody ufundowane przez urząd gminy i ZEASiP.

Zbiórka na rzecz Hispicjum Nadzieja.
Dodany: 09.12.2019 14:52
W dniach 9 - 13 grudnia w naszej szkole odbędzie się zbiórka na rzecz
Hispicjum Nadzieja. 

Zbieramy: 

- emolienty,kremy, płyny do kąpieli, szampony 
- kremy nawilżające i ochronne 
- chusteczki nawilżane oraz suche wyciągane z kartonika 
- podkłady ochronne na łóżko (90x60, 60x40) 
- pieluchy typu seni (duże rozmiary) 
- prześcieradła z gumką (2.0x2.2 m, 0.8x1.5 m, 0.9x1.5 m.)
- deserki i obiady w słoikach dla dzieci 

Dołącz do nas bo pomaganie jest fajne !

W imieniu Rady Rodziców 
Emilia Karbowska
12 grudnia 2019 r. - indywidualne konsultacje rodziców z nauczycielami
Dodany: 06.12.2019 08:24

12 grudnia 2019 r. (w czwartek) od godz. 17.00 do 19.00 odbędą się indywidualne konsultacje rodziców uczniów klas I - VIII z nauczycielami. 

 

Serdecznie zapraszamy


« Nowsze  ||  Starsze »

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 ...