Aktualności Galeria zdjęć Autobus szkolny Biuletyn Informacji Publicznej Dziennik elektroniczny ERASMUS+ Historia Złotorii Informacje dla rodziców Instytucje pomocowe Jadłospis Kalendarz roku szkolnego Konsultacje indywidualne z rodzicami Książki naszych marzeń Logopeda Plan lekcji Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Procedury COVID-19 Programy dydaktyczne Rada Rodziców Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022 RODO Sukcesy uczniów Świetlica szkolna Złotoryjka Kontakt
Mikołajki w zerówce
Dodany: 18.12.2020 09:30

 

Dnia 1.12.2020 r ( wtorek) w klasie 0 a w Szkole Podstawowej w Złotorii odbyły się zajęcia pt . „ Skąd pochodzi Mikołaj”, które poprowadziła Magdalena Bordewicz oraz logopeda Magda Jaworska. Zajęcia  realizowane były za pomocą metod aktywizujących (burza mózgów) i praktycznego działania.

 Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z tradycją Mikołajek, wysłuchali wiersza „Od rana Mikołaj nietęgą miał minę”, ćwiczyli rozpoznawanie za pomocą dotyku ukrytych w worku prezentów oraz dzieliły ich nazwy na sylaby i głoski.

Dzieci dowiedziały się, skąd pochodzi Mikołaj, jak wygląda jego kraina i jakie zwierzęta tam mieszkają. Sprawdzały, jak daleko od Polski leży Laponia, a także nauczyły się pierwszej zwrotki i refrenu piosenki „Mikołaj jedzie tu już”.  Uczniowie podczas zajęć mieli okazję poćwiczyć swoje narządy artykulacyjne podczas słuchania bajki logopedycznej pt. „Poranek Św. Mikołaja”.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.:)

 

Przerwa świąteczna i ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021
Dodany: 16.12.2020 12:28

W roku szkolnym 2020/2021 przerwa swiąteczna jest od 23.12.2020 r. do 31.12.2020 r.,

a ferie zimowe od 4.01.20201 do 17.01.2021 r.

"Konkurs „Się gra się ma... Playroom z wyobraźni”
Dodany: 29.11.2020 19:30

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w konkursie „Się gra się ma... Playroom z wyobraźni”, w którym nagrodą główną jest stworzenie Playroomu z Wyobraźni (tj. remontu i aranżacji świetlicy).

Prosimy o oddawanie głosów na Szkołę Podstawową w Złotorii. Można to zrobić, wchodząc na stronę internetową: https://www.siegrasiema.com/swietlice/55

 

Koordynatorkami szkolnymi konkursu są Panie Aleksandra Behrendt i Natalia Karaś.

11 listopada 2020 zmarł nagle nieodżałowany Nauczyciel i Wychowawca mgr Mariusz Jarlak
Dodany: 12.11.2020 12:15

                              11 listopada 2020 zmarł nagle

    nieodżałowany Nauczyciel i Wychowawca

 mgr Mariusz Jarlak.

 

       Tak trudno pisać o Nim w czasie przeszłym. Pozostawił nas – całą społeczność szkolną w ogromnej pustce. Chcielibyśmy cofnąć czas, porozmawiać z Nim serdecznie, pożartować. Wiadomość o Jego śmierci sprawiła, że słowa ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” czytamy w innym, bolesnym kontekście.

 

       Ś.P. Mariusz Jarlak całą aktywność zawodową związał ze Szkołą Podstawową w Złotorii, w której pracował od 1988 roku. Zapamiętamy go jako wybitnego trenera unihokeja, który wychował wielu zawodników i pasjonatów tej dyscypliny sportu. Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielił się z młodszymi nauczycielami. Wielokrotnie opiekował się studentami, którzy pod jego kierunkiem poznawali zawód nauczyciela. Mimo wielu obowiązków dbał o własny rozwój, doskonalił swój warsztat pracy na  studiach podyplomowych. Uzyskał  tytuł nauczyciela dyplomowanego. Z całym oddaniem poświęcał swój czas na przygotowanie uczniów do zawodów sportowych, z których przywozili medale i puchary. Kiedy wracał z wychowankami z udanych  zawodów, skromnie uśmiechał się. Nigdy nie wykorzystywał sukcesów sportowych, aby się nimi chwalić. Zawsze stał w cieniu, na drugim planie, za swoimi zawodnikami.

 

       Pan Mariusz miał niezwykły dar i umiejętność nawiązywania serdecznych, pełnych zaufania relacji z uczniami. To Jemu uczniowie ufundowali puchar „Superwychowawca”. Zaangażowanie Pana Mariusza w życie szkoły znacznie wybiegało poza zwykłe obowiązki.  Za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie uczniów wielokrotnie nagradzany był Nagrodą Dyrektora Szkoły oraz Nagrodą Wójta Gminy Lubicz. Na trwałe przeszedł do historii naszej szkoły. Pozostanie dla nas wszystkich wzorem nauczyciela z pasją, dla którego praca z młodzieżą nadawała życiu sens.

 

Cześć Jego pamięci.

 

Pogrążeni w smutku

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy oraz Uczniowie 

Szkoły Podstawowej w Złotorii

 

11 listopada - Święto Niepodległości - film.
Dodany: 10.11.2020 09:39

 102 rocznica odzyskania Niepodległości. 

Pan Mariusz Gwardecki - nauczyciel  Szkoły Podstawowej w Złotorii przygotował film - niezwykłą lekcję historii z okazji tego święta.

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=P_xWg7Tp35M&feature=youtu.be&ab_channel=Marhius


« Nowsze  ||  Starsze »

Strony: ... 3 4 5 6 7 8 9 ...